מיטות ילדים - איך לבחור מיטת קומותיים איכותית

שטח הוא אחד מהמשאבים שחשוב לנצל היטב בבית, במיוחד בדירות או בתים קטנים יחסית ועל אחת כמה וכמה אם שני ילדים ויותר חולקים חדר אחד. כאן נכנסות לתמונה מיטות ילדים בעלות פתרונות אחסון שונים כגון מגירות תחתונות או קונסטרוקציית גב הכוללת מדפים, מיטות ילדים הנפתחות למיטת חבר וכמובן – מיטות קומותייםאלה הן מיטות פרקטיות ומסוגננות מאוד שכוללות שתי מיטות – מיטה תחתונה ומיטה עליונה, כשסולם בטיחותי מחבר בין שתי המיטות ומאפשר לילד שישן במיטה העליונה להגיע אליה בקלות ובבטחה

כיצד בוחרים מיטת קומותיים איכותית ועל מה חשוב לשים דגש בבחירת מיטת קומותיים לילדכם? להלן מספר פרמטרים חשובים בעיצוב, ייצור ובחירת מיטת קומותיים שתלווה את ילדיכם לאורך זמן.

 

מיטת קומותיים איכותית תלויה באיכות החומרים

ברשת האוס אין אנחנו מעצבים חדרים בריאים וכמובן מיטות הקומותיים כמו כל הרהיטים ופריטי העיצוב עשויות מעץ מלא, שעמיד לאורך זמן, בריא לילד, ידידותי לסביבה, חומר טבעי ונעים. חשוב מאוד להקפיד על מיטות קומותיים מעץ מלא, כולל שימוש בצבעים על בסיס מים שבריאים לנשימה ודבקים ללא כימיקלים רעילים.
 

בטיחות בעיצוב מיטות קומותיים

אנחנו מודעים לכך שהורים רבים חוששים משילוב מיטת קומותיים בחדרי הילדים, כיוון שהם חוששים שהילד ייפול מהמיטה בעת השינה או בעת טיפוסו בסולם. מיטות ילדים מסוג קומותיים בהאוס אין כוללות סולם טיפוס המחוזק היטב בהברגה למסגרת המיטה וכמו כן, המיטה העליונה כוללת מגן בטיחות. העלייה בסולם פשוטה וארבעת רגלי המיטה מחוזקות היטב למסגרת המיטה התחתונה והעליונה כגוף אחד. ליציבות ועמידות מקסימלית, רגלי המיטה הן קורות רחבות במיוחד ושלמות לכל גובהן.

 

שלוש מיטות בחדר אחד

קודם לכן ציינו שאחד האתגרים החשובים שעומדים בפני הורים עם שני ילדים בחדר או שלושה הוא מקסום המקום וזו הסיבה שחשוב לבחור מיטת ילדים מסוג קומותיים אליה ניתן להוסיף מיטה נוספת – מיטת חבר עם מגרות אחסון רחבות וכך לשלב מיטה שלישית בחלל, שתתאים לילד שלישי בחדר בין אם הוא אחד מילדי הבית או חבר שמגיע לבקר. 

מי שאגב מחפש פתרון אחר של מיטת קומותיים שאינן מיטה מעל מיטה, ימצא את מבוקשו בדגם גלריה, מיטת הגלריה הינה מיטה גבוהה בשילוב סולם שמגיע עד אליה והיתרון המשמעותי של עיצוב זה שניתן למקם מיטה נוספת בצורת האות ר' – מיטת מעבר או מיטת תינוק ואפילו פינת יצירה לילדים, שידת אחסון לצעצועים בשטח הפנוי הנותר מתחת למיטה העליונה. 

מבחינת מידות של מיטות קומותיים, מדובר במידות פנימיות – אורך 190 ס"מ וברוחב ניתן לבחור בין 80 או 90 ס"מ לבחירה. בכל מקרה, המיטות כוללות שני מזרנים אורטופדיים בעובי 10 ס"מ. הצבעוניות של מיטות ילדים מסוג קומותיים הינה מגוונת וניתן לבחור מיטות קומותיים בשלל גוונים מגוון עץ טבעי דרך לבן ועד תכלת ועוד.