עיצוב הסביבה של מיטות ילדים

כבר מזמן שחדר הילדים הפך לזירה הפרטית של ילדינו, מהרגע שהם מתחילים לגדול, מזמינים חברים הביתה ומארחים בתדירות גבוהה, ועד הרגע בו הם מחפשים אחר פרטיותם. כיום הילדים נוטים לבלות זמן איכות ממושך בחדרם, בין אם הם חולקים אותו עם אחים או בין אם החדר הוא שלהם בלבד.

 

המיטה הופכת לשחקנית המרכזית בחדר ולכן, חשוב מאוד להשקיע בבחירתה ולרכוש מיטת ילדים מחברת עיצוב מובילה ומוכרת, בעלת מוניטין וניסיון רב, המתמחה בעיצוב מיטות ילדים ומשתמשת בחומרים בריאים וידידותיים לסביבה כמו עץ מלא, צבעי ווש על בסיס מים, דבקים נטולי כימיקלים רעילים ועוד. נבחרת מיטות הילדים העכשווית נעה בין שלל עיצובים מרשימים וקסומים, ביניהם ניתן למצוא מיטה בגודל סטנדרטי, מיטת קומותיים או מיטה וחצי שתלווה את הילד למשך שנים רבות גם בעת התבגרותו. המיטות מוצעות בסגנונות על זמניים ורלוונטיים לכל תקופה, המנצחים את מבחן הזמן. בין אם מדובר בגוונים בהירים, קווים ישרים ונקיים עם מעט עיטורים כקריצה לתקופה הניאו קלאסית הרומנטית, או עיצוב על אופי נטרלי, הרמוני, שובה לב המייצר אווירה רגועה ותחושת בטחון בחדר הילדים.

 

אך לא על המיטה לבדה. המיטה אמנם היא ה-פריט העיצובי והשימושי החשוב ביותר בחדר, אך סביבה חשוב להתכתב בשפה עיצובית דומה, לשמור על טון רגוע ועל פונקציונאליות, שכן אם הילד מרבה לבלות במיטה, מארח, קורא, גולש באינטרנט או צופה בטלוויזיה, מטרתנו בעיצוב חדרי הילדים היא לגרום לו למקסימון נוחות, כך כאשר הוא יבלה בחדרו הוא ייהנה מכל רגע.

 

לכן, כיצד תוכלו לשדרג את סביבת מיטת הילד? לפניכם מספר המלצות פונקציונאליות ועיצוביות:

 

שידות לילה

חישבו על הפרטים הקטנים שעושים את ההבדל וכמה חשוב שהם יהיו חפצים אישיים שיהיו בהישג ידו של הילד, בין אם מדובר במשקפיים, כוס מים, ספר אהוב, יומן אישי ועוד. במקום שהילד יקום כל לילה רגע לפני שהוא עוצם את העיניים או שאנחנו נקום בשבילו, אפשר לשלב ליד מיטת הילד שידת לילה או שתיים (אחת ליד המיטה, או שתיים, כל שידת לילה בצד אחר של המיטה במידה ומיטת הילדים אינה צמודה לקיר).

השידות יכולות להכיל מגירה או שתיים והן משמשות כמדף לכל דבר כמו גם כפריט דקורטיבי בעל תרומה אסתטית לחלל החדר. 

 

מידוף בגב המיטה

באמצעות שיטת נגרות בהתאמה אישית ניתן לייצר ולעצב מיטות ילדים במגוון סגנונות, כולל אביזרים משלימים ופתרונות איחסון "בילד אין" במיטה עצמה, כמו למשל, גב למיטה שכולל מידוף פנימי המאפשר לילד או להוריו לאחסן בקרבת המיטה כל דבר שצריך כמו ספרים או צעצועים, והכל בגב המיטה כך שהדבר חוסך משמעותית במקום תוך כדי נגישות גבוהה לחפצים. 

 

כוורות תלויות

דרך נוספת לשדרג את סביבת מיטת הילד ולהוסיף פתרון איחסון אשר אינו תופס מקום בחלל הינה תליית מדף או כוורת. מדפים דקורטיביים או כוורות מעוצבות מעניקים מקום לאיחסון וגם משמשים כפריט עיצובי משגע בחלל, במיוחד אם הכוורת תואמת בגווניה, בסוג העץ ובאופי עיצובה לשאר הפריטים בחדר.

 

קירות צבעוניים

האווירה והרקע נקבעים לעתים על-ידי הרהיטים אך גם על-ידי בחירות עיצוביות נוספות כגון צבעי הקיר. בעת עיצוב חדרי ילדים חשוב לשמור על גוונים בהירים כמו לבן נטרלי או פסטליים למיניהם, גוונים המייצרים אווירה שלווה להפליא. ליד מיטה ניתן להפרות את דמיונו של הילד באמצעות ציורי קיר הלקוחים מעולם האגדות, דמויות שהילד אוהב וכדומה. כך שבעת הדלקת מנורת הלילה תוך כיוונה לעבר הקיר, הילד יוכל להתבונן בציורי הקיר וכך ליהנות כל הדרך עד לחלום....