מיטות ילדים - מדריך לבחירת מיטות ילדים

ממלכת הילדים אינה שלמה בלי מיטת ילדים איכותית. בשנים האחרונות עבור מיטות הילדים שינויים רבים הן מבחינת טיב החומרים והן מבחינה אסתטית.

בדומה למיטות המבוגרים, כך גם מיטות ילדים זכו להתייחסות עיצובית מגוונת בהתאם להשפעות בולטות בעולם העיצוב וניתן לראות היום דגש רב על בריאות השינה, נוחות ופונקציונאליות, חזות מרשימה. 

מתי כדאי לרכוש מיטות ילדים זו אחת השאלות שאתם צריכים לשאול את עצמכם. למי שבחרו לדלג על שלב מיטת מעבר, ניתן לקנות מיטת ילדים כבר לקראת גיל שנתיים. 

בחירת מיטות ילדים צריכה להיעשות לאחר שבדקתם שהמיטה המבוקשת עונה על הקריטריונים הנדרשים למיטה איכותית. כיצד תדעו שמצאתם את המיטה הנכונה? לפניכם טיפים לבחירת מיטות ילדים איכותיות.

 

בריאות המיטה

המיטה היא המקום בו הילד ישן ומדובר בכמות שעות נכבדת ולכן, חשוב לבחור מיטות ילדים עשויות מחומרים טבעיים, מעץ מלא כמו עץ אורן מלא או עץ קרולינה מלא, עץ מלא שומר על עמידות לאורך שנים ואינו נהרס במגע עם מים ובו בזמן שומר על סביבה ירוקה ובריאה. כדאי להעדיף מיטות ילדים הצבועות בצבעים על בסיס מים ללא כימיקלים וללא רעלים. הימנעו מבחירת מיטות ילדים בצביעת תנור או בצבעים אטומים שנוטים להפריש רעלים ועופרת ושימו לב שבייצור המיטה נעשה שימוש בדבקים שאינם רעילים.

 

התאמת המיטה לחדר

המיטה היא הכוכבת של חדרי ילדים ותופסת פוקוס רב בחדר. בשל גודלה היא גם תופסת שטח נכבד מתוך החלל ולכן, מימדיה בעלי חשיבות רבה. 

בעת בחירת מיטות ילדים, יש למדוד את השטח הייעודי למיטה ואת החלל עצמו כדי לבחור מיטה שלא תחסום או תיצור תחושה של חלל קטן מכפי שהוא באמת. במידה וחדר הילדים קטן יחסית, ניתן לשקול מיטת קומותיים או מיטות ילדים עם אפשרות הרחבה, מיטה שניתן לפתוח במקרים בהם הילדים מארחים בני משפחה או חברים. מיטות ילדים אלו יותירו מקום פנוי לפינת משחקים או לימודים ויאפשרו לנצל באופן אפקטיבי ומחושב את החלל הזמין.

גודל של מיטת ילדים סטנדרטית נע בין רוחב מזרון 80-90 ס"מ (הגודל הפנימי נטו) ואורך מיטה הוא בממוצע 190 ס"מ . מקום המיטה עצמו חיוני וכדי לחסוך מקום בחדר, מומלץ להצמיד את המיטה לאחד מהקירות בחדר.

 

הפרקטיקה קובעת

מיטות ילדים מהוות פריט אחסון בפני עצמו, במידה ובוחרים מיטות ילדים המשלבות מגירות נסתרות או ארגזי מצעים שמאפשרים לאחסן בקלות משחקים, ספרים, צעצועים והכל בצורה סמויה בחלל

בנוסף, אם המיטה בעלת קונסטרוקציה גבוהה יחסית, ניתן לאחסן מתחתיה ארגז מצעים או חפצים בלי לבזבז מקום יקר בחלל. להקלה בעת הניקוי, שולפים את "מיטת החבר" המשולבת במיטה וניתן לנקות מתחת למיטה.

 

מיטות בטיחותיות

בעת בחירת מיטות ילדים חשוב להקפיד על בטיחות. מומלץ לשים לב שפינות המיטה אינן חדות ושלא צצים ברגעים שעלולים לשרוט ולפצוע. חשוב לוודא שאין שלא ברגים חשופים ולבדוק שמעקה המיטה מתאים באורך ומונע נפילה.

 

מיטות ילדים מעוצבות

המיטה היא עולם ומלואו וההיצע של מיטות ילדים הוא מסחרר: ישנן מיטות בעיצובים מרהיבים בסגנון אגדות, בארוק נוסטלגי, כפרי עם מיטות בחלקי גב מסולסלים או מחורצים, כותרות תחתונות אלגנטיות ועוד.

 

עיצובים שיוצרים עניין בחלל

מומלץ לבחור מיטות ילדים התואמות ליתר הרהיטים שמאכלסים את החדר ומומלץ להעדיף מיטות ילדים בעיצובים ובצבעים קלאסיים שיתאימו לחלל לאורך זמן עם גדילת הילד. מיטה בעלת עיצוב קלאסי וצבעי בסיס נייטרליים ניתן לקשט באמצעות אקססוריז' דוגמת כריות נוי, מצעים, ידיות צבעוניות ועוד.