אלמנטים שמוסיפים יופי לכל מיטת ילדים

למיטת ילדים יש הרבה מאוד נוכחות בחדרי הילדים והנוער והיא מהווה את המוקד של החדר. במיטה הילדים ישנים, מארחים, מבלים בגלישה באינטרנט, בקריאת ספר, במשחק. המיטה היא פריט דומיננטי שתופס בולטות ומקום ולכן, שווה להשקיע מחשבה בהזמנה של מיטת ילדים מעוצבת, בריאה ופונקציונאלית.

ניתן לראות מיטות ילדים אסתטיות להפליא שעוצבו על פי מגוון רחב של סגנונות בינלאומיים תוך דגש על נוחות, שילוב של חומרי גלם איכותיים (עץ מלא, צבעים על בסיס מים, דבקים ללא כימיקלים) ומוצעות בצבעים לפי העדפה. אמנם המיטות הקלאסיות הן על זמניות, צבועות בגוונים בהירים ומעוצבות בקווים נקיים וישרים, אך יש מגוון עיטורים וקישוטים, גילופים, פיתוחים וטוויסטים מעניינים שמוסיפים לכל מיטה רושם ונוכחות בחלל. להלן מספר מגמות עיצוביות של אלמנטים בולטים בעיצוב מיטות ילדים.

 

שילובים בין צבעים

אחד האלמנטים המובהקים והמועדפים על הורים וילדים רבים הוא בשילובי גוונים. אמנם עדיין קיימת מגמה של בחירה בצבע דומיננטי אחד ויחיד, אך לצד זה מתווספת מגמה של שילוב בין שני צבעים כשאחד הוא הדומיננטי והשולט והצבע השני מגיע בנגיעות. למשל, הקונסטרוקציה צבועה בלבן או בשמנת והמגירות כתומות או סגולות.

 

ידיות דקורטיביות

לידיות יש תפקיד משמעותי בהוספת טאץ' עיצובי ובשנים האחרונות שמים דגש רב על עיצוב ידיות בפרזולים ובשיבוץ אבנים מפתיע, שמעניק נוכחות מעניינת לכל מגירה במיטה. בין העיצובים הפופולאריים הינן ידיות עם אבנים דמויות קריסטל, ידיות עץ עם איורים ועוד.

 

מיטת אפיריון

הסגנון האגדתי שהופך את חדר הילדות לממלכת החלומות מתבטא באמצעות מיטות ילדים מסוג מיטות אפיריון עם מוטות נישאים ובד אוורירי מתנופף מעלמיטת האפיריון מוסיפה נופך רומנטי ואצילי לחדר הילדות והמיטה עצמה מעניקה פרטיות ותחושה מיוחדת ומלכותית.

 

אפקטיםן בעץ

בבחירת מיטות ילדים אנחנו ההורים כבר יודעים שלא מתפשרים על איכות ובטיחות ובריאות, אך כמובן שהעיצוב הוא עניין של טעם. יש מי שיעדיפו מיטות ילדים אחידות וחלקות למראה בעוד אחרים יעדיפו מיטות ילדים עם חריטות מעניינות, חריצים, עיטורים, גילופים בעץ שיוצרים כותרות מעניינות ופיתוחים המוסיפים מראה מרשים למיטה. כמו כן, בעוד שיש מיטות ילדים בעלות קווים ישרים, הרי שניתן לראות גם מיטות ילדים בעלות קווים מעוגלים במראה זורם ומרענן. 

 

כריות קפיטונאז'

המיטות הנסיכותיות של הילדות והנערות מתהדרות בשנים האחרונות במגמה עיצובית שמתכתבת עם העבר ומעדכנת אותו בהווה. כריות קפיטונאז' בעלות נפח ייחודי משובצות אבנים מוסיפות לכל מיטה טקסטורה מעניינת ומסוגננת. ניתן לראות שילובים של כריות קפיטונאז' בגב וברגליים המתעגלים של המיטה. 

 

פתרונות אחסון כחלק מהעיצוב

מיטות ילדים תופסות מקום משמעותי בחדר וכדי לנצל היטב את השטח, אפשר למצוא מיטות ילדים שמשלבות פתרון אחסון בילד אין בגוף המיטה, כמו למשל, גב אחורי עם מדפים, מגירות תחתונות עמוקות ורחבות ועוד.