מיטות ילדים מעץ מלא

יכולים לדמיין עולם ללא עצים? בשנים האחרונות גברה באופן משמעותי המודעות לאיכות הסביבה. חברות עיצוב אימצו גישה ירוקה, החלו לפקח על איכות החומרים ולהעדיף שימוש בעץ מלא.

 

כיום ניתן למצוא היצע מסחרר של מיטות ילדים מעץ מלא מתוך מחשבה של יצרני הרהיטים על כך שאיכות חיים מתחילה כבר בחדר הילדים, במיטה של הילדים. אם נבחן זאת מקרוב, הרי שהמיטה היא הסביבה הקרובה של הילד ולכן, חשוב שהיא תהווה עבורו חוף מבטחים, מקום להירגעות טוטאלית, במיוחד כשכיום ילדים מבלים זמן רב בחדרם, כשהמיטה היא סביבת פנאי ואירוח אידיאלית עבור כל ילד. כאן, במיטה, הם מכינים פעמים רבות שיעורי בית, גולשים באינטרנט באמצעות טאבלט ומארחים חברים.

 

היתרונות הבולטים של עץ מלא

לא פלא שחברות העיצוב אימצו לחיקן את העץ המלא כחומר הגלם האולטימטיבי ליצירת ועיצוב מיטות ילדים. לעץ מלא יש יתרונות רבים. הוא חומר טבעי, נושם ובריא שמשתבח עם הזמן ועמיד לאורך זמן, מעניק אווירה חמימה, נעימה ובטוחה וכך מעניק לילדים סביבה מאוזנת ורגועה. למעשה, מחקרים רבים שנערכו בנושא, הצביעו על כך שבני אדם זקוקים לטבע בקרבתם ועל אחת כמה וכמה ילדים. עץ מלא יכול להפיג מתחים ולשפר את הריכוז ואפילו להפחית סימפטומים של הפרעות קשב וריכוז, היפראקטיביות. סיבות אלה ונוספות הופכות את העץ למרכיב חשוב שסביבו ניתן ליצור חדר ילדים מעוצב. היות והמיטה היא כוכבת בחדרי הילדים, חשוב להעדיף מיטות ילדים מעץ מלא.

 

פיקוח על כריתת עצים

העץ אינו בעל חזות אחידה. מיטות ילדים מעץ מלא יכולות להיות עשויות ממגוון עצים מלאים, אך חברות עיצוב ששמות גם דגש על ידידותיות לסביבה בוחרות להעדיף עץ מלא קרוליינה עם תקן PEFC. המשמעות של תקן זה היא שהעצים עבור מיטות ילדים מעץ מלא מגיעים מיערות שמנוהלים בצורה עם ביקורת על כריתת העצים, כדי שלא תתקיים כריתה מוגזמת שעלולה לפגוע במערכת האקולוגית. 

מלבד שימוש מאסיבי בעץ המלא, חל שינוי תפישה הכוללת של עיצוב חדרי ילדים ופריטיהם. מיטות ילדים בריאות מיוצרות בתהליך ששם דגש על בריאות השימוש, צבעים פסטליים רכים על בסיס צבעי מים ללא כימיקלים רעילים או ברגים וכך ניתן למצוא שלל מיטות ילדים בגוונים שונים מורוד בייבי, דרך תכלת שמיים, כתום תפוז ועד צהוב בננה, מיטות שנוצרו ונצבעו בדרך בריאה ללא שילוב של חומרים מעובדים. 

מיטות מעץ מלא מופיעות בשלל סגנונות עיצוב, כשניתן להבחין במגמות עיצוב בהשראת עולם האגדות, מיטות עץ מלא עם אפיריון שמעניק תחושה של נסיכות מהאגדות, אימוץ מוטיבים אירופאיים רומנטיים כמו קפיטונז', עיטורים רכים, כותרות מעוגלות, רגליים מגולפות, קווים מעוגלים שתורמים לחזות עתיקה, פריטי ריהוט על זמניים, קווים גיאומטריים נקיים שחוצים את גבולות הזמן והמקום. מיטות ילדים לכל טעם וסגנון.