שינה ופרקטיות - פונקציות חשובות של מיטות ילדים

בבואנו לבחור מיטת ילדים אנחנו יוצאים לסיור בעקבות מיטת החלומות עבור הילד שלנו. לכל אחד מאיתנו יש בראש תמונה של מיטה אידיאלית, זו יכולה להיות המיטה שליוותה אותנו בילדותנו או מיטה שתואמת את הרוח העיצובית שתכננו עבור חדר הילדים. מיטות ילדים מגיעות בשלל עיצובים וסגנונות, אך מעבר לפן העיצובי החשוב, כדאי לשים דגש על פונקציות שיש למיטה כדי שהיא תהיה מיטת ילדים שימושית ולא רק יפה ותלווה את הילד שלנו שנים רבות או תעבור בהמשך לילד הבא ותשרת אותו נאמנה לאורך זמן. כדי להימנע מטעויות, אספנו עבורכם מספר עצות חשובות לבחירת מיטות ילדים.

 

החומרים מהן עשויות מיטות ילדים

לחומרים שמרכיבים את מיטות הילדים יש חשיבות רבה, במיוחד כשמדובר בילדים. עץ מלא הוא חומר גלם בריא וטבעי, ששומר על עמידות לאורך זמן ולכן, מומלץ לבחור מיטות ילדים שעשויות מעץ מלא כדי להבטיח בריאות והשבחה, חוזק, יציבות וידידותיות לסביבה. כדאי לבחור מיטות ילדים שעשויות אך ורק מחומרים טבעיים ללא כימיקליים רעילים מרמת הצבע ועד רמת הגימור, הדבקים, תהליך ייצור שמקפיד על סטנדרטים גבוהים ושם דגש על הפן הבריאותי. העובדה שמיטות ילדים מסוימות מיוצרות בארץ תורמת למימד הידידותי לסביבה, שכן אין את תהליך השינוע בין ארצות וכך יש פחות זיהום אוויר.

 

גודל המיטה

רבים מאיתנו מתקשים לאמץ פרספקטיבה ארוכת טווח בעיצוב וחושבים על מה שמוצא חן בעינינו כעת. חשבו על מיטות ילדכם כאל רהיט שילווה אותם זמן רב ולכן, בחרו עיצוב על זמני, קלאסי שיהיה רלוונטי גם עוד מספר שנים ולא עיצוב שמושפע רק מצו האופנה העכשווי. כמו כן, קחו בחשבון את גודל המיטה, הרוחב והאורך, הבטיחו לילד מרחב תנועה חופשי. מיטת ילדים ארוכה ורחבה יותר תלווה אותו לאורך זמן ואם אתם מעוניינים במיטה לטווח רחוק ניתן לשקול גם מיטה וחצי, כל עוד המידה מתאימה למימדי החדר.

 

פתרונות איחסון בגוף המיטה

כשבוחרים מיטות ילדים, מומלץ לחשוב גם על פתרונות אחסון שכלולים במיטה עצמה, כגון מגירות בחלק התחתון של המיטה בהן ניתן לאחסן צעצועים או מצעים בהישג יד, גב מיטה שכולל מידוף וכך ניתן לאחסן בגב כריות, מצעים, חפצים שונים. מבחינה עיצובית, הגב של המיטה וסגנונו בעל השפעה על המראה של המיטה בחלל, כשיש גבים אווריריים יותר מאחרים, הכל עניין של העדפה ומה האפקט שברצונכם ליצור במרחב.

 

מיטה נפתחת

חשוב מאוד לוודא שהמיטה שאתם בוחרים לילד שלכם הינה מיטה שמשולבת בה מיטת חבר, כך שאם הילד ירצה לארח ילד נוסף בחדר, תוכלו פשוט למשוך את המיטה בקלות ולהחזירה למקום. אפשרות נוספת היא שהמיטה תשמש את שני האחים, וכך תחסכו מקום. ישנן מיטות במה עם מיטה נפתחת שימושית ואסתטית להפליא ושלל דגמים של מיטות ילדים שמשולבות בהן מיטות חבר.