דברים שצריך לדעת על קניית מיטות ילדים

בשעה טובה הילד שלכם סוף סוף מוכן לעבור ממיטת "הקטנים" שלו למיטה של ילדים גדולים וברצונכם לרכוש עבורו מיטה חדשה. כאשר אנחנו עומדים לבחור מיטת ילדים חדשה, עלינו לבדוק מה הם צרכי הילד, מאיזה חומרים המיטה עשויה וכדומה. זכרו שבבואנו להשקיע במיטת ילדים, עלינו לבדוק את כל הקריטריונים החיוניים על מנת שנבצע את הקנייה הטובה ביותר.

בהאוס אין ניתן למצוא מגוון מיטות ילדים לכל טווח הגילאים ועם פונקציות שונות אשר מתאימות לצרכי הילד. מיטות הילדים של האוס אין עשויות עץ מלא וחומרים טבעיים, ידידותיים לסביבה וללא רעלים. ייצור המיטה מחומרים לא רעילים יבטיחו את בריאותו של הילד וגם מוכיחות את איכותו של המוצר.

 

התאמת מיטת ילדים לצרכי הילד המשתנים

אז מה הם צרכי הילד שכדי להתחשב בהם בעת רכישת המיטה? כיצד תבטיחו כי המיטה תשרת צרכים אלו גם כשהילד יגדל?

 

שטח אחסון במיטה - ככל שהילד גדל כך הוא צובר יותר חפצים, ביניהם מגוון בגדים, משחקים, ספרי לימוד, מתנות שונות. כל אלו מצטברים בסופו של דבר להמון דברים שמחייבים שטח פנוי. בשילוב מיטת ילדים חדשה לחדר, עליכם לקחת בחשבון שהמקום מצטמצם ועלינו לחשוב על דרכים יצירתיות לאחסון. לכן קניית מיטת ילדים עם מקום אחסון מובנה במגירות או בגב מודולארי מהווים פתרון לבעיית המקום וגם מסייעים לילד לשמור על חדר מסודר יותר.

כששני ילדים חולקים חדר אחד - לפעמים שני אחים חולקים בניהם את החדר - במקרה כזה איך שומרים על מקום מספיק לשניהם במרחב המשותף? במקרה הזה יש שתי אפשרויות שישרתו אתכם: האחת היא מיטת קומותיים אשר תופסת מקום של מיטה אחת אך מספקת שני מקומות שינה ומעניקה חוויה כיפית לילדים לישון במיטה העליונה או התחתונה (כשהם גם מוזמנים להתחלף ביניהם במקומות). האופציה השנייה היא "מיטת חבר" נשלפת למיטה אחת. ישנה אפשרות לרכוש מיטה שמתחתיה יש עוד מיטה נשלפת. לכן בשעות היום המיטה אינה פתוחה ואינה תופסת מקום. כאשר מגיע הזמן לישון מוצאים את המיטה וישנים עליה. ככה שומרים על המרחב בחדר במשך היום ולא "מעמיסים" עליו.  

מיטה וחצי - ניתן מראש לבחור מיטת ילדים בגודל של מיטה וחצי שאמנם תופסת יותר שטח אך תלווה את הילד זמן רב. ישנן מיטות וחצי מדגם מיטות במה ששומרות על מראה מינימליסטי יותר בחלל או לחילופין מיטות אפיריון מרהיבות למי שמחפשים עבור הילדה או הנערה מיטה אגדתית.

 

שתפו את הילד בבחירת מיטת הילדים שלו כי על אף שמדובר בהחלטה של ההורים מבחינה תקציבית, דגש על בריאות החומרים והאסתטיקה המבוקשת, הרי שהמיטה תשמש את הילד ולכן, כדאי לשתף אותו בבחירת מיטת הילדים שלו. השיתוף בתהליך יתרום להתרגשות וגם לתחושת העצמאות שלו.