מיטות ילדים - סוגים שונים של מיטות

התינוק גדל מיום ליום והנה התעורר הצורך להחליף את מיטת התינוקות במיטת ילדים. על פניו, נשמע כמו מסיבה קלה, הולכים לאחת מחנויות רהיטי הילדים ורוכשים מיטת ילדים. אבל זוכרים כמה פקטורים היו מעורבים בבחירת מיטת התינוק? שלא תחשבו כי מיטת חדרי ילדים היא משחק, גם כאן, בבחירת המיטה יש שיקולים, סוגים, סגנונות וצבעים, בחירות רבות שיש לקחת בחשבון בטרם בוחרים מיטת ילדים מנצחת.

 

מעבר לשיקולי בטיחות, בריאותיות, חומר גלם (כאן אנחנו לא מתפשרים ותמיד נעדיף מיטות ילדים מעץ מלא, צבעים על בסיס מים ידידותיים לסביבה, גימור לכה, דבקים ללא רעלים, בריאות הן לסביבה והן למשתמשים), יש מספר סוגים מובילים של מיטות, מיטות ילדים ליחיד, מיטות ילדים מסוג מיטה וחצי, מיטות קומותיים, מיטות גלריה. מה מאפיין כל סוג של מיטות ילדים? בשביל זה אנחנו כאן, לעשות לכם סדר בזירת המיטות.

 

מיטת ילדים

מיטת ילדים סטנדרטית היא מיטה שמגיעה בכל גודל שתזמינו בגוגל ממוצע של 1.90 אורך ו-89-90 ס"מ רוחב. מיטות ילדים סטנדרטיות מוצעות בשלל עיצובים כיד הדמיון, ניתן לשחק עם הגוונים, צבע שולט או שילוב של מספר צבעים במיטה אחת. מרבית מיטות הילדים מגיעות עם מגירות למצעים, גב מיטה דקורטיבי ומיטת חבר. תוספת מצוינת לאירוח או במידה והחלטתם שהמיטה תשמש שני ילדים כשהיא נפתחת. מיטה לילדים עם מיטת חבר מגיעה גם עם שני מזרונים אורטופדיים. המשחק העיצובי הוא בעיקר בגב המיטה או בכותרות של המיטה, בידיות של המגירות, בין אם מדובר במגירה אחת גדולה, שתי מגירות או שלוש מגירות תחתונות.

 

מיטת ילדים מסוג מיטה וחצי

מיטה וחצי הינה מיטה רחבה יותר ממיטת ילדים סטנדרטית (לרוב מגיעה בגודל 100-120 ס"מ רוחב ואורך 190 ס"מ) והמחשבה בבחירת מיטה וחצי בין מיטות ילדים היא לטווח הארוך, כשהילד יגדל וירצה מיטה גדולה, רחבה ומפנקת יותר. במקום להחליף לו מיטה, ניתן מראש לרכוש עבורו מיטה וחצי שתתאים לו גם להמשך.

 

מיטת במה

מיטת במה מאופיינת בכך שהיא פרי סטנדינג בחלל והעיצוב שלה אינו כולל גב מיטה או מעקה בצידי המיטה. המיטה מצוינת להעמדה במרכז החלל או להצמדה לאחד מקירות החדר וניתן להזמין מיטת במה גם בגודל רגיל של מיטת יחיד סטנדרטית וגם בגודל שתואם מידות של מיטה וחצי.

 

ישנן מיטות במה שמגיעות עם מיטת חבר, מגירות תחתונות ועוד.

 

מיטת קומותיים

בין מיטות לחדרי ילדים, מיטת קומותיים מהווה פיתרון חסכוני במקום ויעיל למי ששני ילדיו חיים בחדר אחד. הקונסטרוקציה כוללת שתי מיטות בגבהים שונים, מיטה תחתונה ומיטה עליונה, כשניתן בחנות של מיטות ילדים, להזמין מיטות קומותיים קבועות או קונסטרוקציה של מיטת קומותיים עליונה ומיטה תחתונה נגררת שניתן להזיזה בחלל וכך למקם אותה בכל מקום בחדר, ולא בהכרח  מתחת למיטה העליונה. מבנה זה מכונה "מיטת גלריה", במידה והמיטה נגררת למקום אחר, נוצר מרחב לפעילות ולרהיטים אחרים מתחת למיטה העליונה. כמובן שהדרך לילד להגיע למיטה העליונה היא באמצעות סולם.