מיטות ילדים - איך לשדרג את המיטה לילד

המיטה היא הפריט הדומיננטי ביותר בחדר הילדים ולרוב, עיצובו של חדר הילדים מתבסס על פי עיצוב המיטה, גודלה והסגנון הנבחרכיום ניתן למצוא הרבה מאוד דגמים של מיטות ילדים עשויות מחומרים בריאים דוגמת עץ מלא, צבעים ידידותיים לסביבה על בסיס מים, דבקים ללא כימיקלים רעילים וכמובן, היצע מסחרר של עיצובים במגוון רחב של סגנונות וצבעים, החל מהסגנון הקלאסי והאצילי, דרך הסגנון היפני ועד הסגנון הכפרי בניחוח פרובאנס.

מעבר למימד העיצובי והבריאותי, יש דברים נוספים שחשוב לקחת בחשבון כמו גודל המיטה, הפונקציונאליות שלה מבחינת מרחב אחסון, פתיחת המיטה למיטת חבר, סוג מזרן ועוד.

אנחנו כהורים מעוניינים תמיד לתת לילדינו את הטוב ביותר וגם בעת בחירת מיטה ניתן לשדרג את גודל המיטה ולשים דגש על האלמנטים הנוספים שמתלווים למיטהאז כיצד נעניק לילדינו מיטה משובחת שתלווה אותם שנים רבות? לפניכם טיפים יעילים לבחירת ושדרוג מיטות ילדים.

 

לא להתפשר על חומרים בריאים

מיטת ילדים איכותית היא מיטה שעשויה מחומרים טובים, בריאים, ידידותיים לילדים ולסביבה, כמו למשל, מיטת ילדים עשויה מעץ מלא – עץ שהוא חומר טבעי ונושם ובריא יותר מחומרי גלם מלאכותיים. כמו כן, הקפידו שגם הצבעים יהיו על בסיס מים וטובים לנשימה ושהדבקים וכל החומרים המעורבים במלאכה, כולל הלכה, לא יכילו חלילה כימיקלים רעילים. שדרוג מיטה זה גם עלייה ברמת חומר הגלם, עץ מלא, מיטה איכותית ובריאה מכל הכיוונים ומכל הבחינות.

 

גדלה עם הילד - מיטה וחצי

מבחינת גודל, אפשר לחשוב קדימה על הימים בהם הילד יגדל וירצה יותר מקום ומרחב להתפרש ולהשתרע. שדרוג מיטות ילדים לגודל של מיטה וחצי יכול לענות על הצורך של מיטת ילדים שגדלה עם הילד. מיטה וחצי מגיעה בגודל שהופך את המיטה לרלוונטית ונוחה לאורך זמן ואם יש כמובן מקום בחדר, מומלץ פעמים רבות לשדרג ולהעדיף מיטה וחצי שתלווה את הילדים לאורך שנים.

 

פתרונות אחסון בגוף המיטה

המיטה היא קודם כל פונקציה לשינה וכמובן גם לשעות הפנאי, אבל יש לזכור שהיא תופסת יחסית הרבה מקום בחדר ובחדרים קטנים או בחדרים בהם מעוניינים לנצל את השטח בצורה המקסימאלית, מומלץ להעדיף מיטה בעלת פתרונות אחסון בילד איןכך למשל, ניתן להזמין מיטות ילדים עם מגירות תחתונות שמאפשרות אחסון של חפצים, מצעים, צעצועים ובגדים ויש מיטות שמגיעות עם גב אחורי בעל מידוף פנימי שמאפשר לשמור חפצים אישיים בהישג ידכמו כן, חשוב מאוד שהמיטה שבחרתם תכיל גם אפשרות להיפתח למיטת חבר וכך תיהנו משתי מיטות בקונסטרוקציה אחת, מיטה שנפתחת צמודה למיטה הקיימת וקל מאוד לשלבה אל תוך המיטה בעת הצורך או להשאירה פתוחה בעת האירוח. כמו כן, מיטת ילדים נפתחת מתאימה גם לשני אחים שחולקים חדר אחד.