פתרונות פרקטיים בעיצוב מיטות ילדים

זירת העיצוב לא מפסיקה להתחדש ולהפתיע וכך גם בעולם עיצוב מיטות הילדים. החדשנות היא שם המשחק. אך לפני הכל, חשוב מאוד לחשוב בבחירת מיטת ילדים על בריאות הילד, הקפדה על חומרים בריאים דוגמת עץ מלא וצבעים על בסיס מים ודבקים נטולי כימיקלים רעילים ובנוסף גם על הידידותיות, הנגישות, עיצוב משמח, חזות נקייה וקלאסית ומרגיעה, גוונים בהירים ונעימים וכן פרקטיות. הממד הפונקציונאלי משחק תפקיד חשוב בעיצוב מיטות ילדים, כיוון שמדובר בפריט מרכזי בחדר. לפניכם מספר מגמות פרקטיות בעיצוב מיטות ילדים.

 

מיטות ילדים על גלגלים - ניידות בכל עת

מרבית מיטות הילדים כבדות יחסית להזזה, עומדות על מגירות אחסון או על רגליים, כותרות מיטה, קונסטרוקציה היקפית, ישירות על הרצפה או בתיווכן של המגירות. לא ניתן להתעלם מכך שיש יתרון בולט בבחירת מיטת ילדים על גלגלים. מדובר בממד נוח המאפשר ניידות מקסימאלית ברחבי החלל. זכרו שילדים נוטים לאגור חפצים מתחת למיטה, לזרוק חפצים מתחת למיטה ולכן, חשוב שתהיה גישה קלה להרמת ואיסוף החפצים וכן לניקוי מקסימאלי מתחת למיטה בהזזה פשוטה וללא מאמץ. בנוסף, יהיה לכם קל יותר להזיז ולהסיע את המיטה אם תרצו לפתע למקם אותה במקום אחר ברחבי החדר או בכלל בחדר אחר. בהאוס אין תמצאו מיטה נמוכה מעץ מלא על גלגלים, שניתן להזמין במגוון גוונים.

 

מיטות ילדים עם פתרונות אחסון - הכל מאוחסן במיטה

אחסון הוא צורך חיוני בכל חדר בבית ועל אחת כמה וכמה בחדרי ילדים, שאוהבים לצבור חפצים, לבלגן את החדר ועם זאת - זקוקים מאוד לסדר וארגון. בהאוס אין תמצאו שלל דגמים של מיטות ילדים עם מגירות רחבות ועמוקות הניתנות לשליפה בעת הצורך. מגירה אחת, שתי מגירות ואף שלוש מגירות בהתאמה אישית עם מגרעות או ידידות דקורטיביות לפי בחירה ובנוסף, גבי מיטה עם מדפים בילד אין. בדרכים הללו, תוכלו לאחסן חפצים שונים במיטה עצמה ולחסוך שטח יקר, כשהפתרון נמצא בגוף במיטה ולא מחוץ לה.

 

מיטות ילדים קומותיים - שני ילדים בחדר אחד

כשילד נוסף עובר למיטת ילדים, יש לכם מספר אופציות: שאחד מבין שני הילדים ישן במיטה הראשית (העליונה) והילד השני ישן במיטת החבר (הנפתחת), לרכוש מיטה נוספת - שתי מיטות בחדר - ולהציב מיטה זו לצד זו, משני צידי החדר או פשוט להזמין מיטת קומתיים, כשהילדים ישנים זה מעל זה ונהנים לשוחח כך אחד עם השני ולטפס למיטה. אופציה נוספת היא הזמנת מיטת גלריה ומיטה מתחת לגלריה כשנותר גם מקום להצבת שולחן כתיבה. ישנה גם אפשרות עיצובית ופרקטית של מיטה וחצי קומותיים, כשהמיטה התחתונה הינה מיטה בגודל מיטה וחצי (לילדים בוגרים יותר) והמיטה העליונה הינה מיטת ילדים בגודל של מיטת יחיד.