מיטות ילדים - איך תדעו שמצאתם את המיטה הנכונה

מיטת הילדים היא הפריט המרכזי בחדר הילדים ולכן, חשוב מאוד להשקיע במיטה איכותית, עשויה מחומרי גלם משובחים בעיצוב מסוגנן והרמוני.  

כמו כן, כדאי לערב את הילד בתהליך בחירת המיטה כדי שהוא ירגיש שותף להחלטה ולרכישה. מתוך המבחר המסחרר של מיטות ילדים, כיצד תדעו שבחרתם את המיטה האיכותית והמתאימה לכם ביותר? לפניכם מספר פרמטרים ששווים בדיקה בבחירת מיטת ילדים.

 

מידות מדוייקות בהתאמה לתנאי החדר

לפני שאתם יוצאים למסע לרכישת מיטת ילדים, חשוב שתתכננו את החדר על פרטיו השונים, תוך התחשבות בשקעי חשמל, חלונות, דלתות וכוליהחליטו מראש על המיקום של המיטה. בחרו מיקום שיאפשר גישה נוחה לילד, גם בצורה בה מיטת החבר פתוחה, מבלי שייחסם החלל או המרחב. ברגע שיהיה לכם מיקום מועדף ומידות מדויקות, יהיה לכם קל יותר לרכוש מיטה שתתאים בול למקום המיועד בחדר. זכרו שגם אם המיטות שאתם רואים באולמות התצוגה נראות לכם גדולות, מאסיביות או להפך – קטנות מהמיטה המבוקשת, הרי שמדובר בעבודת נגרות בהתאמה אישית וניתן יהיה לעצב ולייצר לכם מיטה לפי המידות המבוקשות.

 

עיצוב בסגנון של החדר

המיטה היא כאמור חלק בלתי נפרד מהחדר וכאן יש מקום לשקול מיטה שמשתלבת בהרמוניה בחלל או אם אתם מתחילים לעצב את החדר דרך המיטה, חשוב שתבחרו מיטה בסגנון המועדף עליכם, כיוון שהיא הפריט שיקבע את הטון בחדר.

בחדרים בהם העיצוב כבר קיים והמיטה היא הפריט האחרון שמשתלב בחלל, מומלץ להעדיף מיטת ילדים בסגנון קלאסי ניטראלי ועל זמני כך שהמיטה תלווה את הילד לאורך זמן. בחדרים בהם המיטה דומיננטית והיא הפריט הראשון שבחרתם לחדר, חשבו על רהיטים ואביזרים משלימים שיתאימו למיטה. בכל מקרה, תמיד טוב להעדיף מיטה בקווים נקיים ובגוונים בהירים שתהיה רלוונטית לשנים ארוכות.

 

איכות גבוהה של חומרי גלם בריאים

זו יכולה להיות המיטה הכי יפה בעולם, אבל גם חשוב שהיא תהיה עשויה מחומרי גלם איכותיים ובריאיםכך למשל, בחדרי ילדים האוס אין מעצבים מיטות ילדים מעץ מלא שעמיד לאורך זמן, מחומרים דוגמת עץ אורן פיני, קרוליינה וליבנה. בנוסף, המיטות צבועות בשיטת ווש על בסיס מים ובייצור לא מעורבים חומרים עם כימיקלים רעילים, העיצוב טבעי כך שאתם יודעים שהילד שלכם ייהנה ממיטה איכותית מחומרים בריאים לנשימה ולמגע

 

איחסון פרקטי במיטות ילדים

היות והמיטה היא פריט מרכזי ודומיננטי בחדר, חשוב מאוד שהיא תכלול פתרונות אחסון נוספים, במיוחד בחדרי ילדים קטנים וצפופים יחסית או בחדרים בהם ישנים שני ילדים. בדקו כי במיטת הילדים המבוקשת יש ארגז אחסון למצעים או צעצועים, מגירות תחתונות או שידה בגב המיטה עם מידוף ייעודי לספרים. בנוסף, ניתן לשלב בחדר הילדים קומודות על גלגלים לאחסון חפצים אישיים בצדי המיטה.